A haditengerészeti repülés kezdetei - Kiss László muzeológus előadása

Kiss László muzeológus előadása a Műszaki Tanulmánytárban, november 22-én, szerdán, délelőtt 11 órától.

Néhány évvel azután, hogy az első repülőgépek felemelkedtek, szóba került hadi alkalmazásuk is. Míg a szárazföldi hadseregek esetében használatuk nem okozott különösebb gondot, a flották esetében meg kellett oldani a repülőgépek hajókról történő üzemeltetését – csak így lehetett biztosítani azt, hogy a repülők a tengerre kifutó flották hasznára legyenek. Az első világháború előtti években az európai tengeri hatalmak eljutottak a hidroplánokat üzemeltető anyahajókig. A háború előtt és alatt a brit flotta járt az élen a tengerészeti repülés terén, és a megfigyelő repülések mellett több harci bevetést is végrehajtottak hajókról induló repülőgépeik. Ők építettek először kerekes repülőgépeket üzemeltető repülőgép-hordozókat is, az ilyen jellegű hajók később, a II. világháborúban meghatározó szerepet játszottak. Az előadás a haditengerészeti repülés első évtizedét mutatja be.

Az előadás regisztrációhoz kötött, regisztrálni – legkésőbb az előadást megelőző nap 15:00 óráig – a csaba.domonkos@mmkm.hu e-mail címen lehet!