Az év közlekedési kiadványa III. helyét nyerte el a Szemle

A 2020-as Közlekedés- és Technikatörténeti Szemle július 30-án nyerte el a rangos díjat.

Az év közlekedési kiadványa III. díját vehette át Prof. Dr. Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől Dr. Zsigmond Gábor, a Közlekedés- és Technikatörténeti Szemle szerkesztőbizottságának elnöke, múzeumunk főigazgató-helyettese.

A Közlekedéstudományi Egyesület, a Városi Közlekedés és a Magyar Mérnöki Kamara által kiírt pályázat díjátadójára július 30-án került sor a Várkert Bazárban.

A különdíjat pedig a Volánbusz Zrt. és a Közlekedési Múzeum együttműködésében megjelent „Az Oktogontól a Népligetig” (szerk.: Kameniczky Ákos - Vonnák Attila - Dr. Zsigmond Gábor) című könyv online megjelentetése kapta. A kiadványt itt lehet online elolvasni.

A trianoni békeszerződés közlekedésre gyakorolt hatásait bemutató Közlekedés- és Technikatörténeti Szemle megvásárolható webshopunkban, valamint a Volt egyszer egy Északi… a történet folytatódik című időszaki kiállításunk boltjában, az Északi Járműjavítóban. A kiállításról itt talál további információt.