Egy Lime rollerrel bővült a Közlekedési Múzeum gyűjteménye

A rollert Varga Denise, a Lime magyarországi vezetője és Irmai Krisztián magyarországi vezetőhelyettes adta át Dr. Zsigmond Gábornak, a Közlekedési Múzeum főigazgató-helyettesének az Északi Járműjavító Dízelcsarnokában, a Közlekedési Múzeum új otthonában.

Újabb műtárggyal gyarapodott az intézmény gyűjteménye, amelyet az új Közlekedési Múzeumban tekinthetnek majd meg a látogatók. Ez a műtárgy nem más, mint egy Lime roller, amely tagadhatatlanul részévé vált a magyar városok közlekedésének.

A Lime 2019-ben kezdte meg Budapesten a működését, Magyarországon jelenleg 11 városban érhető el a szolgáltatás, szezon idején több mint 25 városban is megtalálható volt.

A jármű teljesítménye 250W, végsebessége 25km/óra, nagyjából 20-25 km megtételére alkalmas egyhuzamban.