A kosarad üres

1 2 »
Rendezés
8.990 Ft
Plüss jármű autóbusz nem csak gyerekeknek! Elterjedt beceneve "faros" Tudtad? "Az A58-as rajzjelű, kétajtós prototípus 1952-ben készült el. Az Ikarus 66 az Ikarus gyár városi-elővárosi autóbusztípusa. Elterjedt beceneve „faros”, melyet valószínűleg jármű farmotoros elrendezése, és az ehhez kapcsolódó jellegzetes, járműtestből hátulra kinyúló motorsátor ihletett." (Wikipedia)
Nincs készleten, nem rendelhető.
8.890 Ft
Plüss Lada nem csak gyermekeknek! Másnéven 1200 Zsiguli! Ugye emlékszel még? Tudtad? A Zsigulikat a Lada gyár dobta piacra, Zsiguliként . A Zsiguli nevet a Zsiguli, a gyár közelében lévő Zsiguli-hegyről kapta.
8.890 Ft
8.490 Ft
Plüss jármű a MÁV 242 mozdony nem csak gyerekeknek! Beceneve "Szellem" Tudatd? A MÁVAG (Budapest) által gyártott 242 sorozat szertartályos mozdonyai méltán büszkélkedhetnek sebességükkel, hisz a legnagyobb sebességű magyar gőzmozdonyok hírében állnak. . A mozdonyok 120 km/h-s utazási sebességükkel a hazai vonalakon minden korábbinál gyorsabbnak számítottak, de különböző próbákon 150 km/h feletti sebességet is elértek. Más sorozatú gőzmozdonyokhoz képest a 242-es egyes pályaszakaszokon akár 20-30 km/h sebességnövekedést hozott. Összesen 4 darab készült belőle 1936. és 1939. között. Több becenév is él a köztudatban, többek között a „Szellem” és a „Koporsó” elnevezés is. A sorozat 242.001 pályaszámú gép az egyetlen, ami megmaradt az utókornak. A plüss termék mintájának alapjául szolgáló 242-es, jelenleg MMKM időszakos kiállításán is megtekinthető, a volt Északi Járműjavító dízel csarnokában
8.490 Ft
Plüss jármű a MÁV 424 mozdony nem csak gyerekeknek! Beceneve "Bivaly" Tudtad? A 424-es a MÁVAG (Budapest) által 1924 és 1958 között gyártott gőzmozdonytípusa. Ebből a mozdonytípusból hazánkban 514 db-ot gyártottak, melyből 365 db a MÁV-nak, 149 db pedig külföldi megrendelésre készült. A mozdony a „Bivaly” becenevet viseli. A máig meglévő 424-esek közül a 424.001-es mozdony, mely e plüss termék mintájának alapjául is szolgál, a világháborút követően Jugoszláviába került, ahol selejtezése után a zágrábi fűtőházban volt kiállítva. 1997-ben visszakerült hazánkba, s így 1998-tól a Közlekedési Múzeum városligeti épülete előtt lelt új otthonra, ahol a látogatók is megcsodálhatták. Jelenleg az MMKM időszakos kiállításán tekinthető meg, a volt Északi Járműjavító dízel csarnokában.
8.490 Ft
Plüss jármű mozdony nem csak gyerekeknek! Beceneve "Bobó" Tudtad? "A MÁV M44 sorozat a MÁV legnagyobb darabszámú, Bo’Bo’ tengelyelrendezésű tolatómozdonya. A magyar vasúti járműgyártás legsikeresebb típusa. Egyszerű robusztus szerkezete és megbízhatósága miatt igen kedvelt és kifejlesztésének idején kategóriájában világviszonylatban is az egyik legjobban sikerült típusnak számított." (Wikipedia)
8.490 Ft
Plüss jármű vonat nem csak gyerekeknek! A méltán híres FLIRT Motorvonatok a mindennapjaink része. Tudtad? A FLIRT a Stadler Rail által Svájcban gyártott többrészes motorvonat. Neve egy német mozaikszó, a Flinker Leichter Innovativer Regional-Triebzug (gyors, könnyű, innovatív regionális szerelvény) rövidítése. A világ legnagyobb FLIRT-flottája Magyarországon, a MÁV tulajdonában van. (INDEX Sánta András)
8.490 Ft
Nincs készleten, nem rendelhető.
8.990 Ft
Plüss jármű vonat nem csak gyerekeknek! A méltán híres KISS Motorvonatok a mindennapjaink része. A MÁV legújabb büszkesége! Minden gyermek ezen szeretne utazni! Tudtad? "Az eredeti „DOSTO” név a német Doppelstock, azaz duplatörzsű, emeletes szóból származik. 2010 szeptembere óta a Stadler a vonatot „KISS”-nek nevezi, ami a Komfortabler Innovativer Spurtstarker S-Bahn-Zug rövidítése, ami „komfortos, innovatív, vágtázni képes elővárosi vonat”-ot jelent.[3] A vágtázó képesség azt jelenti, hogy a vonat képes rövid ideig, néhány percig akár 6000 kW fölötti teljesítményt is leadni, amivel megelőzhet más vonatokat rövid kiépítésű expressz-vágányokon" (Wikipedia) ( Calling All Service Planners. caltrain-hsr.blogspot.nl. [2017. március 20-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. március 20.)
8.691 Ft
Plüss Trabant nem csak gyermekeknek! Ugye emlékszel még? A legnépszerűbb magyar retro autó! Tudtad? A trabant szó honnan származik? A tarbant szó németül műholdat jelent, és történetesen az első műholdról kapta a nevét, melyet 1957. október 4-én bocsátottak fel a Szovjetúnióban.
8.691 Ft
8.490 Ft
Plüss jármű villamos nem csak gyerekeknek! A méltán híres CAF villamosok a mindennapjaink része.
7.490 Ft
Plüss Volán busz nem csak gyermekeknek! Ugye emlékszel még? A legnépszerűbb magyar távolsági busz plüssből. Tudtad? "Érdekesség, hogy míg az utasforgalomban használt Ikarus 260-asok „életideje” 10-12 évnél[26] nem volt több, néhány példány a BKV autóbuszgarázsaiban jóval tovább működött. Valószínűleg többségüket az 1980-as években alakították át belső toló-vonó géppé, és „csacsi”-kként tartotta a szakma számon őket. " Wikipedia
1 2 »
1 - 24 / 30 termék
Title Text
Kedves vásárlónk!
Új szolgáltatással bővültünk!
Személyes Átvétel

Személyes átvétel minden kedden 9-16 óráig van lehetőség.
Cím: 1072 Budapest Rákóczi út 42. 8. emelet Magyar Műszaki és Közlekekdési Múzeum ( Blaha Lujza térnél)
Kapcsolat: Podhorszki Veronika   06-30-514-6339

Nem lépek be.