A Közlekedési Múzeum újabb járműve újul meg

• 2017 december 04.

Kismaros község önkormányzatának segítőkész egyetértésével és támogatásával, valamint a Kisvasutak Baráti Köre Egyesület szakmai partnerségével megújul a Közlekedési Múzeum műtárgya. A kismarosi szabadtéri helyszínen az időjárás viszontagságai miatt leromlott állapotú Triglav nevű gőzmozdony védett helyre kerül és megkezdődik felújítása.

A Közlekedési Múzeum felhívást hirdet!

• 2017 november 13.

A Közlekedési Múzeum és a Fortepan képarchívum közös felhívást tesz közzé az M3-as metróval és annak teljes vonalával kapcsolatos archív anyagok felkutatására.

A Közlekedési Múzeum gyűjteményének legújabb szerzeménye

• 2017 december 06.

A Közlekedési Múzeum szívügyének tekinti a magyar közlekedéstörténet archív dokumentumainak felkutatását és gyűjtését.

Döntött a kormány: Megvan az új Közlekedési Múzeum helyszíne

• 2017 december 14.

Döntött a Kormány: az egykori Északi Járműjavító területén épülhet meg az új Közlekedési Múzeum. A döntés szerint Budapesten, Kőbányán, az 1-es és 28-as villamosvonalak találkozásánál épülhet meg az új Közlekedési Múzeum, a MÁV korábbi Északi Járműjavítójának dízelmozdony-javító csarnokát felhasználva, annak átépítésével és bővítésével. Az előzetes tervek szerint mintegy 30 ezer négyzetméteres múzeumi épületkomplexummal a korábbi városligeti helyszínnél lényegesen nagyobb területen, a nagy járműveink kiállítására is igazán alkalmas, tágas csarnokokban valósulhat meg a Közlekedési Múzeum. Az összesen 7 hektáros területen helyet kaphat a rossz állapotú telephelyeinket felváltó új restaurációs és raktározási központ, dokumentumtár, szabadtéri kiállítás, továbbá akár a nosztalgiajáratok végállomása is. „A döntéssel megnyugtatóan rendeződött a Közlekedési Múzeum elhelyezésének ügye és beért a 2016 óta zajló előkészítő munkánk. Az akkor kitűzött céloknak megfelelően a Kormány szerdai döntésével sikerült az intézmény 120 éves múltjához, rangjához méltó új, újabb évszázadra szóló víziót és jövőképet adni a Közlekedési Múzeumnak. ” – mondta Vitézy Dávid, a Közlekedési Múzeum főigazgatója.

Kívül-belül megújuló gépmadarak

• 2017 november 30.

Gőzerővel haladnak a felújítási munkálatok a nemrég új helyszínre költözött Aeropark szabadtéri repülőgép-múzeumban, a megújuló Közlekedési Múzeum jelenleg legnagyobb közlekedési tematikájú kiállítóhelyén, ahol megtekinthető a magyar közforgalmú repülés 60 évét felölelő, szinte teljes fejlődéstörténete. A Légiközlekedési Kulturális Központ és a Közlekedési Múzeum együttműködésének keretében megvalósuló restaurációs munkák jelenleg három légijárművet érintenek az itt kiállított darabok közül, melyek a Közlekedési Múzeum gyűjteményének részét képezik.

Megérkeztek az Ikarus ritkaságok! HajóHíd Est november 28-án.

• 2017 november 24.

Milyenek voltak az alumíniumból készült Ikarus buszok? Miért kellett bizonyos típusokra mindkét oldalon ajtót szerelni? Mi volt a fővárosi autóbusz-közlekedés legnagyobb fiaskója? Milyen szolgáltatásokat nyújtott a hotelbusz? Miért csak egy emeletes busz készült Magyarországon? Jártak-e Miskolcon jobbkormányos Ikarusok?

HELYE: Kossuth Múzeumhajó, Budapest (1052 Budapest, Vigadó téri hajóállomás, 2. számú ponton)
IDEJE: 2017. November 28. 18:00

Ikarus 438 a Közlekedési Múzeum gyűjteményében!

• 2018 február 02.

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum ismét egy különleges Ikarus busztípust mentett meg az utókor számára. A Múzeum gyűjteményének legújabb szerzeménye, az egyedi tervezésű Ikarus 438.K1 típusú autóbusz.

Ismét elérhető a kutatószolgálat!

• 2017 október 19.

A Kutató- és olvasóterem (Adattár, Archívum és Könyvtár) október 30-tól fogadja a kéréseket emailben.

Február 22-én zárva tart a Kohászati Gyűjtemény

• 2018 február 19.

2018. február 22-én, csütörtökön, a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Kohászati Gyűjteménye zárva tart.