Adventi naptár

Advent alkalmából karácsony eljöttéig szeretnénk meglepni titeket egy kis aprósággal.

December bizonyos napjain közzéteszünk egy-egy fejezetet kiadványunkból a Közlekedés- és technikatörténeti Szemléből. A majd’ 300 oldalas kötetben a múzeum munkatársainak kutatási eredményeit ismerhetik meg, tanulmányait olvashatják. A szerzők egyebek mellett olyan témákat dolgoztak fel, mint a magyar gőzhajózás hőskora, a hazai autósport története, a Rákóczi híd megépítésének előzményei, a repülőnapok jelentőség, vagy éppen Balázs Mór élete és műve.

December 2-án Tinku Balázs kollégánk tanulmányát ismerhetik meg, olvashatják el.

December 4-től már Frisnyák Zsuzsa tanulmánya is olvasható.

December 5-én Zsigmond Gábor tanulmánya vált olvashatóvá.

December 8-án Molnár Álmos tanulmányát olvashatjátok el.

December 10-én egy újabb izgalmas tanulmányt olvashattok el, ezúttal Tóth Bálint írását.

December 12-én Kiss László fantasztikus tanulmánya vált olvashatóvá.

December 14-én ismét egy nagyszerű tanulmányt olvashattok, mégpedig Balogh-Ebner Mártonét.

December 16-án Négyesi Pál nem mindennapi irását olvashatjátok.

December 18-án Piros Attila tanulmmánya szolgálhat érdekes információkkal.

December 20-án Domonkos Csaba írása vált olvashatóvá a Rákóczi hídról.

December 22-én egy igazán különleges interjút olvashattok el. Legát Tibor újságíró beszélgetett Zsák Árpád restaurátorral.

December 23-án a Múzeumi élet című fejezetet ismerhetitek meg.

Letölthető dokumentumok