Műtárgykölcsönzés szüneteltetése a közlekedési tárgyi gyűjteményben

A Kormány 1198/2020. (V. 6.) Korm. határozata értelmében megkezdődik a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum volt Északi Járműjavító területén megvalósuló új központi kiállítóhelyének generáltervezési feladata.

Ennek értelmében a Múzeum feladata többek között a beruházás irányítása mellett az új állandó kiállítás tervezése, a gyűjtemények felmérése, restaurálása, tisztítása, tehát a műtárgyak felkészítése is.
A Múzeum ezért 2020. június 1-től 2023. december 1-ig a közlekedési tárgyi gyűjteményben található műtárgyak kölcsönzését szünetelteti.
A megkötés nem vonatkozik a Múzeum műszaki, ipari örökségi, archívumi és könyvtári gyűjteményeire, azok további intézkedésig kutathatóak és kölcsönözhetőek maradnak.