Nemzetközi tervpályázat - megtekintették a helyszínt az építészek

Ismét fontos mérföldkőhöz érkezett az új Közlekedési Múzeum nemzetközi tervpályázata. Végre a helyszínen, vagyis a kőbányai Északi Járműjavítóban üdvözölhettük a pályázat első fordulójában kiválasztott 15 sikeres magyar és világhírű nemzetközi építésziroda képviselőit. A héten lezajlott helyszíni bejárások során az építészek közvetlen, személyes benyomásokat szerezhettek az ún. Diesel-csarnokról és környezetéről, amelynek átalakítása a tervpályázat tárgya. Erre az alkalomra a volt MÁV Járműjavítóban a múzeum a gyűjteményi tárgyak méreteinek érzékeltetésére egy kis kiállítással is készült, a tervpályázati csapat szakemberei pedig prezentációikban alaposan bemutatták a város, a környék és a járműjavító történetét, a kontextust, a jelent és a jövőképet.