Reformkori innovátorok, felfedezők és a szabadságharc szuperhősei – március 13-án érkezik a DEMÓ 6 „Reformkor és szabadságharc” – digitális múzeumpedagógiai élménynap

A korábbi sikerek után az Örökség Kultúrpolitikai Intézet és a Felelős Szülők Iskolája közös szervezésében immár a 6. alkalommal kerül megrendezésre a Digitális Edukációs Múzeumi Órák rendezvény több mint 20 múzeum részvételével. Az online múzeumpedagógiai eseményre március 13-án kerül sor a virtuális térben. A program tematikáját a reformkor és a 1848-49-es forradalom és szabadságharc adja.

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum idén is új játékos tartalmakkal, érdekességekkel, az egyik tagintézményében, a Műszaki Tanulmánytárban őrzött műtárgyakkal kapcsolódik az eseményhez.

Életmód, technikatörténet, közlekedés, a mindennapokat is meghatározó érdekességékkel találkozhatnak az érdeklődők, amelyek Petőfi Sándor és kortársai személyéhez is kötődnek.

Az online digitális tananyagok március 15-étől IDE kattintva is elérhetők lesznek.