Múzeumok Éjszakája az Elektrotechnikai Gyűjteményben

A Múzeumok Éjszakáján az Elektrotechnikai Gyűjteményben a tudomány és a művészet közös együtthatóját, párhuzamait keressük és vizsgáljuk rendhagyó módon a családok életében, otthonában. Délután az első villamos nyomába eredünk egy múzeumpedagógiai foglalkozás során, majd a neonok történetével ragyogjuk be az estét, egy izgalmas kerekasztal beszélgetéssel, amit különleges “tárlatbemutató” követ egy fantasztikus koncerttel zárva az éjszakát.

Az intézmény 15:00 - 24:00 óra között fogadja majd a látogatókat, és 16 órától 22 óráig izgalmas programokat is kínál.
A tervezett program (15:00 - 24:00)

Kalandozások az első villamos nyomában, múzeumpedagógiai foglalkozás
Világító villamosok
Mit üzenhet egy villamos? Ezen a különleges alkalmon, a Múzeumok Éjszakáján milyen fényben pompázna? Mire hívnád fel a figyelmet, ha egy villamost a saját kedvedre üzenethordozó felületként használhatnál? Tervezd meg, rajzold le, vagy akár készítsd is el egyedi fényes villamosod makettjét különböző alapanyagok és különleges fényérzékeny fóliák felhasználásával.
Körúti kalandok – a jövő villamosai nyomában
Milyen villamosok jártak a 4-es, 6-os vonalán? Hogyan nézhetett ki a nagykörút száz évvel ezelőtt? Vajon milyen járművek közlekednek majd Budapesten ötven vagy akár száz év múlva és hogyan alakulnak a város terei, utcái? Rajzoljátok meg a térképen!
18:30- 19:30
NeON - Neonok és történetük - dr. Forgács Bálinttal, a Neonon Csoport Egyesület vezetőjével Legát Tibor beszélget
Múzeum a költészet tükrében
Impro színészek tartanak rendhagyó tárlatbemutatót, miközben egy slammer tolmácsolásában pillanthatunk bele a múzeum gyűjteményébe