Ugrás a tartalomra

Hírek - Hirdetmények

Újra vízen a Szent Jupát!

Révfülöpön köt ki a Szent Jupát vitorláshajó, amely négy évtizede megkerülte a Földet. A Balaton északi partján tették vízre a magyar hajózás egyik legkülönlegesebb műtárgyát szeptember 4-én a Mathias Corvinus Collegium és a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum együttműködésének eredményeként. A múzeum relikviája 1985-ben nem csak a vitorlázás, de a kitartás és az emberi küzdeni akarás szimbólumává vált, miután Fa Nándor és Gál József – első magyarokként – megkerülték a 31 láb hosszú vitorlással a Földet. A legendás hajót egy éven belül teljeskörűen restaurálják annak érdekében, hogy a negyvenéves jubileumra teljes pompájában tündökölhessen.

Múzeumok Éjszakája 2024

A Múzeumok Éjszakáján kihagyhatatlan programokkal, izgalmas tárlatvezetésekkel várunk minden érdeklődőt a Mivel megyünk? Energiamix a közlekedésben című kiállításunkban.
Érkezzen hozzánk múzeumunk Ikarus 211-es nosztalgia járatával!

A világ egyik legkisebb közlekedési kiállítása nyílt meg a Szabadság híd Vámszedőházában

„Összekötve – Pest-Buda hídtörténete” címmel nyitott új kiállítást a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, amely – a maga 2⨯13 négyzetméteres alapterületével – vélhetően a világ legkisebb állandó közlekedési kiállítása. A tárlat, amely a Szabadság híd pesti hídfőjének északi Vámszedőházában kapott helyet, bemutatja a Szabadság híd és a vámszedés történetét, továbbá betekintést ad a budapesti hidak múltjába magyar és angol nyelven.

Megkezdi a Zugligeti 1000-es és az UV típusú villamos restaurálását a Közlekedési Múzeum

Elszállították az 1000-es sorozatú, 1061-es pályaszámú és az UV3 típusú, 3414 pályaszámú villamos motorkocsikat az Északi Járműjavítóból, mert megkezdődik hétszáz napig tartó, teljeskörű restaurálásuk. A két muzeális jármű az elmúlt két évben került a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum gyűjteményébe a Kormány által támogatott, kiemelt gyűjteményfejlesztési programnak köszönhetően, így biztosítva az ikonikus villamosok megőrzését az utókor számára.

Új könyv jelent meg a Lánchídról a Közlekedési Múzeum gondozásában

A Kossuth Múzeumhajón mutatta be a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum Domonkos Csaba A Lánchíd története 1849-től a XXI. századig című könyvét. A hiánypótló kötet olvasmányos, közérthető formában ismerteti 150 éves fővárosunk és a 175 évvel ezelőtt átadott Lánchíd egymástól elválaszthatatlan kapcsolatát.