Hírek - Hirdetmények

Magotax a Tuning Shown

• 2018 március 22.

Az Automobil és Tuning Shown (AMTS) március 23–25. között a Hungexpo "G" pavilonjában kiállított Magotax a Közlekedési Múzeum gyűjteményében megőrzött egyetlen megmaradt magántaxi a második világháború előtti időkből.

És robog a HÉV...

• 2017 október 16.

Tudta, hogy Csepelen nemcsak egy HÉV-járat közlekedett? Tudta, hogy 1976-ig dízelmozdonyok vontatták a ráckevei HÉV-eket? Tudta, hogy még az 1960-as évek elején is bizonyos helyeken gőz működtette a zöld szerelvényeket?

A 2017-ES ÉV UTOLSÓ HAJÓHÍD ESTJE

• 2017 december 07.

Rendhagyó időpontban, rendhagyó helyszínen, rendhagyó témával jelentkezik az idei év utolsó HajóHíd Estje!

HELYE: Lóvasút Kulturális és Rendezvényközpont (Budapest, XII., Zugligeti út 64.)
IDEJE: 2017. December 13. 18:00

Megújult a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum arculata

• 2017 augusztus 27.

A Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum teljes arculatváltáson esett át. Az új színek, az új logók, az új honlap friss és korszerű intézmény képét mutatják. A közel százhúsz éves és éppen megújuló Közlekedési Múzeum mellett új arculatot kaptak az intézmény műszaki tematikájú kisebb intézményei is. A pályázat eredménye alapján a MITTE Communications készített új arculatot.

Kulturális örökségünk, a lóvasút

• 2017 december 12.

December 13-án, szerdán került sor a pesti lóvasút-közlekedés megindulásáról és egykori végállomási indóházáról szóló emléktábla avatására.

A Négyeske avatása Tapolcán

• 2018 január 04.

A 2017-es év utolsó előtti napján, szombaton került sor a hazai vasútbarátok körében legendás NOHAB flotta zászlóshajója, az M61-004 psz. dízelmozdony, a „Négyeske” avatására az összes, még üzemben álló hazai NOHAB-mozdony részvételével rendezett tapolcai NOHAB-os találkozón.